image Vuçiq: Merkel dhe Macron do t’i kenë disa porosi për mua dhe Kurtin - Sinjali

Vuçiq: Merkel dhe Macron do t’i kenë disa porosi për mua dhe Kurtin

news image

Nesër, në Slloveni, do të nisë Samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, shkruan Gazeta Sinjali.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nga Lubljana nëpërmjet një konference për media, ka thënë se kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do t’i kenë disa “porosi” për të dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

“Pres që nesër Merkel dhe Macron të na ulin enkas mua dhe Kurtin për të biseduar”, tha Vuçiq./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin