image Von der Leyen-Kurtit: Do t’iu mbështesim në çdo mënyrë që mundemi sa i përket liberalizimit të vizave
[wp-story id="814678"]

Politikë

Von der Leyen-Kurtit: Do t’iu mbështesim në çdo mënyrë që mundemi sa i përket liberalizimit të vizave

news image

Shefja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka takuar edhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin me të cilin kanë biseduar edhe për çështjen e liberalizimit të vizave.

Von der Leyen ka thënë se Komisioni Evropian beson që Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret dhe se tashmë diskutimet kanë rifilluar në Bruksel.

“Ne do të iu mbështesim në çfarëdo mënyre që mundemi”, ka shkruar ajo.

/GazetaSinjali/