image Vërshime edhe në Mitrovicë, komuna publikon pamjet

Sociale

Vërshime edhe në Mitrovicë, komuna publikon pamjet

news image

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza bashkë me drejtorët e drejtorive ka dalë në terren pas situatës së krijuar nga vërshimet.

Sipas njoftimit, komuna ka mobilizuar të gjithë operatorët dhe ka ngritur kapacitetet e saj në tejkalimin e kësaj situate të rënduar.

Kujtojmë se IHMK ka paralajmëruar që dy ditë se do të ketë vërshime si pasojë e reshjeve të shiut.

Kryetari Hamza inspekton gjendjen aktuale pas reshjeve të shiut në MitrovicëKryetari i Komunës së Mitrovicës z.Bedri…

Posted by Komuna e Mitrovicës on Sunday, November 20, 2022

/GazetaSinjali/