COVID-19

Të infektuar

1158

Të shëruar

876

Të vdekur

30

Njoftimi/ Vdes aktori i njohur i Hollywoodit, James Drury

news image

James Drury ka vdekur në moshën 85-vjeçare, e lajmin e ka konfirmuar ndihmësi i tij.

Ai tha se James ka vdekur sot nga shkaqe natyrale.

Aktori i Hollywoodit luajti në “The Virginian”, ku ishte i njohur për rolin e tij si Shiloh Ranch.

Gjatë karrierës së tij, James gjithashtu luajti së bashku me Elvis Presley në filmin e tij në 1956 “Love me tender” dhe me Pat Boone në “Bernardine” të vitit 1957. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: