image E moshuara shqiptare gjendet e pajetë në bregdetin e Barit

Evropë

E moshuara shqiptare gjendet e pajetë në bregdetin e Barit

news image

Trupi i një gruaje u gjet në ujë pasditen e së enjtes, 12 janar, në Largo Giannella, në bregdetin e Barit ku është instaluar rrota e Ferrisit.

Trupi i pajetë i përket shtetases shqiptare Rukije Qela, lindur në vitin 1946 në Shqipëri dhe banues në Cassano delle Murge. Vetëm dje në mëngjes, një nga mbesat e tij kishte denoncuar zhdukjen në komandën e asaj komune.

Karabinierët dhe personeli i rojës bregdetare ndërhynë në vend për të nxjerrë trupin. Asnjë hipotezë nuk përjashtohet, përfshirë vetëvrasjen. Alarmi është ngritur nga një kalimtar i rastit i cili ka vënë re trupin në ujë.

/GazetaSinjali/