COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Vdes aktori i njohur anglez që solli gëzim për shumë fëmijë

news image

Aktori i njohur anglez, Michael Angelis, zëri i të cilit njihet më së shumti si narratori i Thomas The Tank Engine, ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare.

Angelis vdiq papritur dje në shtëpinë e tij. Në momentin e vdekjes me të ishte edhe gruaja e tij, Jennifer Khalastchi.

Aktori solli gëzim për jetën e shumë fëmijëve. Ndër rolet e tij të njohura ishte ai i Arnie në Shtator Song, Lucien Boswell në The Liver Birds dhe Mickey Startup në Auf Wiedersehen. Ai gjithashtu u shfaq në Holby City, Casualty, The Bill dhe Heartbeat.

Ai doli për herë të parë në TV në vitin 1970 në programe të tilla si Z Cars, Teatri Tridhjetë-Minutë dhe Rruga e Coronation. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: