image Vazhdojnë pritjet në Merdare - Sinjali

Kufi/ Vazhdojnë pritjet në Merdare

news image

Kolona të gjata janë krijuar edhe sonte në pikën kufitare në Merdare.

Siç njofton Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitarë, në pikën kufitare Merdare mes Kosovës dhe Serbisë, kolonat janë deri në 300 m të gjata dhe për të dalë qytetarët po presin deri në 90 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare gjendja është e mirë, pritjet më të gjata arrijnë deri në 30 minuta te Dheu i Bardhë, kurse në pikat tjera kufitare nuk ka pritje./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin