image Ushqimet që përmirësojnë sistemin imunitar - Sinjali

Ushqimet që përmirësojnë sistemin imunitar

news image

Nëse kohët e fundit jeni ndjerë të dobët dhe keni vërejtur se jeni duke u sëmurë shumë, mund të keni një sistem imuniteti të kompromentuar.

“Daily Health Post”, e ka publikuar një listë të ushqimeve që përmisojnë dukshëm sistemin imunitar.

Më poshtë mund t’i shihni ushqimet që janë pjesë e kësa liste, transmeton Gazeta Sinjali.

Kosi dhe probiotikët e tjerë,

Hudhra,

Tërshëra dhe elbi,

Çaji,

Embrion gruri,

Vitamina C dhe

Xhenxhefili./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin