image Ukrainasit plot entuziazëm, shkatërrojnë tankun rus - VIDEO

Botë

Ukrainasit plot entuziazëm, shkatërrojnë tankun rus – VIDEO

news image

Ushtria ruse vijon të pësojë humbje të mëdha në tentativën e saj për të pushtuar Ukrainën. Forcat ukrainase raportojnë rreth 15 mijë të vrarë nga rusët ndërsa këta të fundit pranojnë vetëm 500 prej tyre.

Prej kohësh ushtria ukrainase ka publikuar pamjet se si po dërrmon ushtrinë pushtuese.

Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon se si ukrainasit i bëjnë pritë një tanku rus dhe brenda sekondave e hedhin në erë me një Stugna-P.

Stugna-P është një sistem raketor antitank i projektuar dhe prodhuar në Ukrainë.

/GazetaSinjali/