image Ukraina njofton se ka vrarë 480 trupa të tjera ruse
[wp-story id="814678"]

Botë

Ukraina njofton se ka vrarë 480 trupa të tjera ruse

news image

Ukraina ka njoftuar se ka vrarë 480 trupa të tjera ruse, sipas shifrave të saj të fundit të viktimave.

Publikimi i përditshëm i shtabit të përgjithshëm të forcave të armatosura të Ukrainës tha se 101,430 personel të shërbimit rus ishin vrarë që nga fillimi i pushtimit në shkurt.

Raporti shtoi gjithashtu një tank tjetër, tetë drone, tetë automjete të blinduara të personelit dhe katër sisteme artilerie në totalin e saj në fushën e betejës.

Shifrat nuk janë verifikuar në mënyrë të pavarur nga Guardian dhe ndryshojnë nga totali i shpallur nga Kremlini.

/GazetaSinjali/