image Turqi, nxirret e gjallë një vajzë nga rrënojat që shkaktoi tërmeti (Video)

Evropë

Turqi, nxirret e gjallë një vajzë nga rrënojat që shkaktoi tërmeti (Video)

news image

Një tërmet i rëndë 6.6 ballësh ka goditur para pak minutash Turqinë dhe lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa.

Nga ky tërmet janë shembur ndërtesa dhe tashmë kanë filluar kërkimet për njerëz të mbetur nën rrënojat e objekteve të shembura në Izmir, një vajzë e re është nxjerrë e gjallë prej aty.

Ajo është nxjerrë nga forcat e emergjencave dhe qytetarët, ndërsa duket në një traumë të thellë./Gazeta Sinjali/