image Tronditen qytetarët në një qendër tregtare në Shkup, një person nxjerr armën dhe qëllon dy të tjerë - VIDEO

Rajon

Tronditen qytetarët në një qendër tregtare në Shkup, një person nxjerr armën dhe qëllon dy të tjerë – VIDEO

news image

Qytetarët e Shkupit të Maqedonisë Veriore sot janë tronditur nga një ngjarje e rëndë, e cila ndodhi në qendrën tregtare “East Gate Mall”.

Siç bëhet e ditur nga mediat atje, një person i cili i takon moshës së re, e që në kokë mbante një kapele, teksa vraponte brenda mureve të kësaj qende, nxori armën dhe qëlloi me të dy persona që ndodheshin në shkallët lëvizëse.

Deri më tani nuk dihet arsyeja e këtij sulmi, megjithatë siç raporton Alsat.mk njëri nga dy të pagosurit, siç konfirmon drejtori i Klinikës për sëmundje kirurgjikale ‘”“Shën Klimenti i Ohrit”në Shkup, Ljuben Arsenkov, është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga kjo gjuajtje me armë tashmë janë publikuar edhe pamjet nga njëri kënd ku shihet mjaft qartë edhe sulmuesi.

https://www.facebook.com/Rtv21videos/posts/pfbid0Spd3TixAUxtLKDbyZjK8D8rb8jZeBbsUg4y2HbQWwJ4dQAxfHnLR5Zj1WFpzEahBl?cft[0]=AZVG6g8xBa2kVETB-BNOCxMsyVz09NT1yvg8JNncNAANGKeSVE4631DQ0XQizl6he19NcAWBaWOelLMswag9lrNY46Fs4Bqxy_dRt3fVEGq87YXnzOKTZEQLb_EkicvGnwyX2Z2oirCgZwlQUQOlrIrO67A70rCe6kfylaKx9_10vgBMNLPzcv-DVAUoKAj2go8&tn=%2CO%2CP-R

/GazetaSinjali/