image Tri skuadrat e mëdha italiane mund të 'peshkojnë' te Chelsea për futbollistin - Sinjali

Tri skuadrat e mëdha italiane mund të ‘peshkojnë’ te Chelsea për futbollistin

news image

Mbrojtësi i Chelseat, Trevoh Chalobah mund të shkojë në Serie A në formë huazimi, pasi Milani, Interi dhe Roma po kërkojnë të gjithë një alternativë qendërmbrojtëse me kosto të ulët.

Sipas The Athletic, skuadra e Stamford Bridge është e përgatitur të lërë Chalobah të largohet si huazim në mënyrë që të ketë më shumë kohë për të luajtur.

Megjithatë, do ta bëjnë vetëm një huazim të thjeshtë, pra pa asnjë opsion apo detyrim për të blerë në fund të sezonit.

Ky format mund t’i përshtatet disa klubeve që në Serie A janë në kërkim të lojtarëve që të veprojnë si mësues për qendërmbrojtësit e zgjedhjes së parë.

Ata do të ishin Milani, Interi dhe Roma, të cilët janë ende në garë për mbrojtës të rinj.

Chalobah sapo mbushi 23 vjeç muajin e kaluar dhe vëllai i tij Nathaniel pati një periudhë të shkurtër huazimi te Napoli në 2015-16.

Zgjedhja e parë e Interit në mbrojtje është Manuel Akanji i Borussia Dortmundit, por me një çmim prej 20 milionë eurosh, ata kanë më shumë gjasa të shkojnë për veteranin e Lazios, Francesco Acerbi.

Milani ka braktisur sot bisedimet me PSG-në për Abdou Diallo dhe MilanNews.it raporton se ata mund të përfundojnë duke mbajtur Matteo Gabbia, kështu që mund të mos kërkojnë as një mbrojtës të ri me Simon Kjaer që të kthehet në gjendje të plotë pas operacionit në gju.

Sa i përket Romës, ata tashmë kanë disa lojtarë anglezë në skuadër dhe ndoshta do të ishin më të mirat për të sjellë Chalobah.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: