image Trepça e fiton Kupën e Kosovës, pamje nga festa në Mitrovicë

Basketboll

Trepça e fiton Kupën e Kosovës, pamje nga festa në Mitrovicë

news image

Mitrovicasit sonte kanë dalë për të festuar në rrugët e qytetit pas fitores së Trepçës në finalen e Kupës së Kosovës në basketboll.

Me brohoritje, këngë dhe fishekzjarrë ishte festa e cila u zhvilluar për disa kohë në Mitrovicë.

Trepça e ka mundur Bashkimin me rezultat 76-62.

Trepça e fitoi Kupën e Kosovës për herë të pestë në histori të klubit, hera e fundit ishte në vitin 2012. /Gazeta Sinjali Sporti/