image Tre të lënduar në aksidentin në Vranidoll, Policia jep detaje
[wp-story id="814678"]

Siguri

Tre të lënduar në aksidentin në Vranidoll, Policia jep detaje

news image

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 07:30 në Vranidoll, në magjistralen Podujevë-Prishtinë, ku janë përfshirë dy vetura, ndërsa janë lënduar tre persona.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci.

Ai tha se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur punën për hetimin e shkaqeve të këtij aksidenti.

“Deri më tani  bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë dy automjete dhe për pasojë tre persona kanë pësuar lëndime trupore. Të lënduarit janë dërguar në QKUK, për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, tha Borovci.

/GazetaSinjali/