image Trajneri i Senegalit këshillon Manen që t'i bashkohet Bayernit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Trajneri i Senegalit këshillon Manen që t’i bashkohet Bayernit

news image

Trajneri i Senegalit, Aliou Cisse beson se Bayern Munich do të ishte klubi ideal për Sadio Mane.

Kampionët e Gjermanisë po përpiqen të nënshkruajnë me ndërkombëtarin senegal nga Liverpooli këtë verë. Është raportuar se Bayern ka bërë të paktën një ofertë për 30-vjeçarin, i cili ka edhe një vit kontratë në Anfield.

Mane dëshiron të largohet nga Liverpool dhe mund të përshtatet mirë me një klub bavarez që mund të humbasë disa nga sulmuesit e tyre yje në muajt e ardhshëm.

Cisse beson se skuadra e Bundesligës do të ishte e përshtatshme për Mane, duke u thënë gazetarëve: “Unë u them djemve të mi që të përpiqen të zgjidhin çështjet e kontratës në mënyrë që kur kampionati i tyre të rifillojë, ata të kenë gjetur tashmë një bazë.

Kam dëgjuar për Sadio në Bayern. Për mua është një klub që është në pozitën e tij. Bayerni është intensiv, duke aplikuar futbollin me një trajner gjerman.

Sadio ka luajtur në Salzburg të Austrisë që është një vend kufitar, dhe kjo do të thotë se ai nuk do të shkojë në një territor të panjohur.

Për mua, klubi ku ai do të ndihet më mirë është Bayern”, u shpreh Cisse.

Mane i shtoi spekulimet për të ardhmen e tij kohët e fundit kur tha se do të plotësonte dëshirat e tifozëve të Senegalit që duan që ai të bëjë një transferim veror.

Megjithatë, ai më pas u tërhoq nga ato komente duke këmbëngulur se po bënte shaka.

“Unë fola dje duke bërë shaka me pak humor dhe ishte kudo. Mendoj se do të ndalemi këtu,” tha ai.

“Liverpool është një klub që e respektoj shumë. Tifozët më adoptuan që nga dita e parë. Për të ardhmen, do të shohim”, kishte deklaruar Mane.

/GazetaSinjaliSport/