image Tuchel: Bayern nuk do ta tolerojë incidentin mes Manes dhe Sanes

Futboll

Tuchel: Bayern nuk do ta tolerojë incidentin mes Manes dhe Sanes

news image

Bayern Munich nuk do ta “tolerojë” “incidentin e rëndë” në të cilin Sadio Mane dyshohet se goditi bashkëlojtarin Leroy Sane, ka thënë menaxheri Thomas Tuchel.

Raportet në Gjermani pretenduan se Mane e goditi Sane në fytyrë pas humbjes 3-0 të së martës në Champions League nga Manchester City në Etihad Stadium.

Sulmuesi i Senegalit, Mane, është suspenduar nga skuadra e Bayernit para ndeshjes së së shtunës në Bundesligë kundër Hoffenheim.

Tuchel tha se drejtuesit e ligës e kishin “pastruar situatën”.

“Ishte një incident i rëndë – ishte shumë e rëndësishme që ai u pastrua para seancës së ardhshme stërvitore”, tha ai.

“Unë e njoh Sadio për shumë vite – ai është një profesionist i lartë. Ai kurrë nuk ka pasur një situatë të tillë. Ai është i fokusuar në futboll, ai ka besimin tim të plotë. Të gjithë kanë të drejtë të bëjnë një gabim.

“Kjo ishte e tepërt – ai kërkoi falje dhe unë e besoj atë. Ishte e rëndësishme që ai të qëndrojë në stërvitje, por ai është i suspenduar dhe do të gjobitet. Nuk e di se ku do të shkojnë paratë, klubi dhe lojtari do të vendosin. Nuk është prioriteti im më i lartë.

“Do të ishte mirë nëse gjërat që ndodhën në dhomat e zhveshjes do të qëndronin aty. Ne nuk kemi nevojë për situata të tilla për të provuar se skuadra jonë është gjallë. Ne nuk i tolerojmë gjëra të tilla.”

Bild tha se ish-lojtari i Liverpool, Mane, dy herë futbollist afrikan i vitit, ishte ankuar për mënyrën se si anësori gjerman Sane i foli atij pas humbjes.

Asnjëri nga lojtarët nuk ka komentuar për grindjen e supozuar.

Bayerni pret Manchester Cityn në ndeshjen e dytë çerekfinale të mërkurën.

/GazetaSinjaliSport/