image Tragjedi në ajër, momenti fatal kur 2 avionë përplasen më njëri-tjetrin (VIDEO)

Botë

Tragjedi në ajër, momenti fatal kur 2 avionë përplasen më njëri-tjetrin (VIDEO)

news image

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku dy avionë janë përplasur me njëri-tjetrin.

Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Dallas të SHBA-së dhe u shndërrua në një tragjedi kur dy avionë u përplasën në ajër.

Siç vihet re nga videot e publikuara në internet, një B-17 i madh (bombardues nga epoka e Luftës së Dytë Botërore) lëviz në ajër kur një avion më i vogël përplaset me të.

/GazetaSinjal