image Tifozi u mundua t'i ikë faturës së hotelit duke pretenduar se është lojtar i PSG-së, dënohet me burgim
[wp-story id="814678"]

Futboll

Tifozi u mundua t’i ikë faturës së hotelit duke pretenduar se është lojtar i PSG-së, dënohet me burgim

news image

Një histori e çuditshme në Francë ka parë një tifoz të dënuar me burg pasi kishte ndjekur një ndeshje të kupës së të rinjve.

Një histori mjaft e çuditshme ka ndodhur në Francë, me një mbështetës që ndoqi një ndeshje të kupës së të rinjve mes Paris Saint-Germain dhe Club Athletic Lisieux Pays d’Auge, u dënua me dy muaj burg për pretendimin se ishte lojtar i PSG-së.

“Ouest-France” ka raportuar për një mashkull 28-vjeçar që u vendos pas hekurave pasi u përpoq të mashtronte punonjësit e një hoteli, duke u munduar ta bëjë veten si një futbollist profesionist.

Ky vendim u dha nga gjykata penale e Lisieux (Calvados) më 28 prill, me një episod çuditshëm që u mbyll nga autoritetet përkatëse.

Më 14 dhjetor 2021, njeriu në fjalë ndoqi një ndeshje Coupe Gambardella me PSG kundër një skuadre vendase nga Lisieux.

Pasi vendosi ta bënte atë udhëtim, i doli mundësia për të kaluar dy net në një hotel bashkie të Normandisë.

Problemi ishte se mashtruesi nuk donte të paguante dhe filloi të krijonte një mashtrim të përpunuar.

Kur u largua nga institucioni në fjalë, një burrë që thuhet se tashmë ka 12 dënime ligjore në emrin e tij, informoi stafin se ai ishte një lojtar i PSG-së dhe se ata duhet të kontaktojnë agjentin e tij në mënyrë që të zgjidhet fatura.

Pasi u bë e qartë se ai kishte dhënë një numër të rremë dhe nuk ishte ai që donte të ishte, hoteli bëri menjëherë një ankesë për dëmshpërblim prej 227,40 €.

/GazetaSinjaliSport/