image Tifozi i Fenerbahçes humb jetën nga gëzimi te goli i fitores në derbin ndaj Galatasarayt

Futboll

Tifozi i Fenerbahçes humb jetën nga gëzimi te goli i fitores në derbin ndaj Galatasarayt

news image

Fenerbahçe fitoi 1-2 derbin e zjarrtë të Stambollit ndaj Galatasaray, sfidë që u luajt mbrëmjen e së dielës.

Një tifoz i Fenerbahçes pësoi sulm në zemër pas golit të shënuar. Ai u dërgua në spital, por vdiq përkundër intervenimit.

Ahmet Uysal, shkoi në një kafeteri për ta pare ndeshjen mes Fenerbahçes dhe Galatasarayt. Ai u emocionua shumë pas golit të shënuar në kohën shtesë, gjë që ia shkaktoi sulmin kardiak.

Uysal ran ë tokë dhe u dërgua në një spital privat nga personat që ishin në kafeteri. /Gazeta Sinjali Sporti/