image Tifozat Kuq e Zi: Jemi komb i bashkuar, pasardhësit e një historie të lavdishme

Futboll

Tifozat Kuq e Zi: Jemi komb i bashkuar, pasardhësit e një historie të lavdishme

news image

Tifozat Kuq e Zi edhe një herë ishin mjaft të zëshëm dhe krijuan atmosferë të jashtëzakonshme në ndeshjen e fundit të Kombëtares shqiptare, e cila e mposhti Poloninë me rezultat 2:0 në “Air Albania” në Tiranë.

Ata thonë se nuk janë thjeshtë tifozë, por pasardhës të një historie të lavdishme dhe një familje, duke u shprehur se bëjnë mijëra kilometra nga anë të ndryshme të botës për ta përkrahur Kombëtaren.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e tifozëve të flaktë dhe besnikë të Kuqezinjve:

Me mijëra kilometra të përshkuara nga anëtarët brenda vetëm 4 ditësh tregojnë jo vetëm pasionin dhe ndjenjën e thellë që kemi për tokën dhe kombin tonë, por edhe vullnetin e palëkundur për të bashkuar forcat për dashurinë e vetme, atë të Shqipërisë! 🇦🇱

Kur shohim mijëra shqiptarë nga çdo cep i botës që janë mbledhur me qëllimin e vetëm për të përkrahur dhe ngritur lart flamurin tonë, kuptojmë se jemi një komb i bashkuar dhe i palëkundur.

Ne nuk jemi thjesht tifozë, jemi pasardhësit e një historie të lavdishme dhe një familje! Ne jemi “Tifozat e Kuq e Zi”. 🔴⚫️

https://www.facebook.com/tkz.al/posts/pfbid08u8tzULxt1nZbLYGJvGgfnBUwMQE1vKqtFSavZjmXMzMDnWpXCy1oy2hsF4fbh4Kl?cft[0]=AZXgjkqHX8NwBeFwhUPA1FxUKs2eV1CQjF53V6pXoT64r4LxBiG3lqktoaxf6EBkCNo69wTA84RtZtdP5Ze79rlFZXXNyFRVeDCxH1wB2Tu98iIDBICqLUbafGVQmVluAwV2wk28OmA62UaU57q-wnWS&tn=%2CO%2CP-R

/GazetaSinjali/