image Thirrjet diskriminuese të tifozëve, Interi gjobitet nga Federata Italiane - Sinjali

Thirrjet diskriminuese të tifozëve, Interi gjobitet nga Federata Italiane

news image

Federata Italiane ka gjobitur Hellas Verona, Inter dhe Lecce dhe ka konfirmuar dënimin me një ndeshje për Luis Maximiliano, Gonzalo Escalante dhe Adama Soumaoro.

Hellas Verona është gjobitur me 15,000 euro për thirrjet diskriminuese të tifozëve të tyre kundër Napolit gjatë takimit të Serie A në Stadio Bentegodi të hënën.

Gjoba përfshin një gjobë prej 3,000 € për objektet e hedhura në fushë gjatë ndeshjes. Inter dhe Lecce janë përballur me të njëjtin dënim për të njëjtën arsye.

Luis Maximiliano (Lazio), Escalante (Cremonese) dhe Soumaoro (Bologna) ishin tre lojtarët e vetëm që panë të kuqe në ndeshjen hapëse të Serisë A dhe u dënuan të gjithë për një ndeshje.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: