image Tërmeti godet Hungarinë

Evropë

Tërmeti godet Hungarinë

news image

Mëngjesin e sotëm Hungaria u godit nga një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter, pak para orës 04:00.

Tërmeti saktësisht u regjistrua në orën 03:52 të mëngjesit dhe epiqendra ishte afër Sarvashit.

Pak më vonë, në orën 05:13, pasoi një tërmet tjetër me magnitudë 3.5 ballësh, raportojnë mediat hungareze.

Ndërsa, Observatori sizmologjik njoftoi se në atë zonë priten pasgoditje.

Kujtojmë se pjesa jugore e Hungarisë u godit nga dy tërmete me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter gjatë ditës së shtune.

Ndryshe, nuk raportohet për viktima apo dëme të shumta materiale.

/GazetaSinjali/