image Tërmet në Itali

Evropë

Tërmet në Itali

news image

Një tërmet me magnitudë 3.6 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Siçili, pa shkaktuar dëme.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, lëkundjet u regjistruan 8 km larg Maniaces në Katania, në një thellësi fokale 37 km.

Pas dy orësh një tjetër lëkundje më e lehtë u shënua në Acireale, sërish pa pasur pasoja.

/GazetaSinjali/