image Temperaturat -14 gradë, Putini zhytet në ujin e bekuar nga një klerik - VIDEO

Botë

Temperaturat -14 gradë, Putini zhytet në ujin e bekuar nga një klerik – VIDEO

news image

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka shënimin e festës ortodokse të Epifanisë në orët e para të ditës së djeshme.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov u tha gazetarëve se Putini u zhyt në ujërat e akullta për të shënuar këtë festë.

Edhe pse në temperatura -14 gradë, Putin sipas ritualit, u zhyt tre herë në emër të Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë. Uji u bekua nga një klerik dhe vlerësohet të ketë fuqi mbrojtëse dhe shëruese.

/GazetaSinjali/