image Të shtënat me armë në Fushë Kosovë, deklarohet Policia

Siguri

Të shtënat me armë në Fushë Kosovë, deklarohet Policia

news image

Pak orë më parë raportohet se janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në Fushë Kosovë.

Rastin tani e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

Nga Policia kanë deklaruar se po kryhen hetimet intensive dhe janë duke u trajtuar dëshmi në lidhje me rastin për të zbardhur rrethanat e këtij incidenti kriminal.

“Në vend të ngjarjes kanë dalë njësitet relevante policore, përfshirë ato të Reagimit të Shpejtë, dhe Njësia e Hetimeve. Sipas informacioneve fillestare dyshohet se në drejtim të një automjeti është shtënë me armë zjarri. Policia është duke kryer hetimet intensive dhe janë duke u trajtuar dëshmi në lidhje me rastin për të zbardhur rrethanat e këtij incidenti kriminal”, janë deklaruar nga Policia.

/GazetaSinjali/