image Të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

55.135

Të shëruar

48.572

Të vdekur

1.399

Pandemia/ Të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

news image

Janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se 3 prej tyre janë nga komuna e Malishevës, 1 nga Gjakova dhe një nga Vushtrria.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me vendbanim në Gjakovë, një (1) me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri”, njofton IKSHPK./Gazeta Sinjali/

PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR,…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Sonntag, 5. April 2020

Shpërndaje artikullin