image Tahiri: Osmani po e lehtëson Kurtin nga fajet, prishjen me Amerikën po ia ngarkon Kosovës

Politikë

Tahiri: Osmani po e lehtëson Kurtin nga fajet, prishjen me Amerikën po ia ngarkon Kosovës

news image

Ish-shefja e ekipit negociator të Kosovës, Edita Tahiri, ka thënë se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po e lehtëson kryeministrin Albin Kurti dhe se ato po ia ngarkon Kosovës.

Sipas Tahirit, Osmani nuk po thotë se Qeveria i prishi raportet më SHBA-në, por thotë se Kosova s’duhet të përplaset me Amerikën.

“Presidentja po e lehtëson Kurtin nga fajet po ia ngarkon Kosovës – nuk thotë se qeveria prishi marrëdhëniet me Amerikën por thotë nuk duhet Kosova te përplaset me Amerikën”, ka shkruar Tahiri.

/GazetaSinjali/