image Sulmet ruse, 6 të vrarë në Kharkiv dhe Donetsk gjatë 24 orëve të fundit

Botë

Sulmet ruse, 6 të vrarë në Kharkiv dhe Donetsk gjatë 24 orëve të fundit

news image

Gjashtë persona janë vrarë në Kharkiv dhe Donetsk gjatë 24 orëve të fundit, sipas guvernatorëve të rajonit.

Oleh Syniehubov dhe Pavlo Kyrylenko konfirmuan shifrat të martën.

Një burrë dhe një grua u vranë nga granatimet në fshatin Dvorichna në Kharkiv, ndërsa një burrë tjetër u dërgua në spital për shkak të plagëve të tij.

Ndërkohë në Donetsk katër u vranë nga sulmet ruse në Avdiivka.

Tre të tjerë u plagosën në Chasiv Yar, një qytet rreth 15 km në perëndim të Bakhmut.

/GazetaSinjali/