image Sulm kibernetik në Graçanicë, të dyshuarit e bllokojnë sistemin

Siguri

Sulm kibernetik në Graçanicë, të dyshuarit e bllokojnë sistemin

news image

Një person ka raportuar në polici se persona të dyshuar kanë ndërhyrë në sistemin e kompanisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Policia njofton se sulmi ka bllokur tërë sistemin dhe rasti është duke u hetuar.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm rreth orës 03:29 në Graçanicë./Gazeta Sinjali/