image Sot, mot me diell dhe vranësira

Kosovë

Sot, mot me diell dhe vranësira

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

 Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja  e lehtë deri mesatare. /Gazeta Sinjali/

May be an image of map