image Sot fillon raundi i fazës eliminuese në Botëror, këto janë dy sfidat e ditës

Futboll

Sot fillon raundi i fazës eliminuese në Botëror, këto janë dy sfidat e ditës

news image

Sot fillon raundi i fazës eliminuese 1/8 të Botërorit të Katarit.

Skuadra e parë që do ta sigurojë çerekfinalen e Botërorit të Katarit, do të jetë njëra prej Holandës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Holanda dhe ShBA hapin duelin e ditës së sotme, me fillim nga ora 16:00.

Sfida e dytë e ditës do të jetë ajo mes Argjentinës dhe Australisë, e cila zhvillohet nga ora 20:00.

Fituesit e këtyre dy dueleve do të përballen mes vete në raundin çerekfinal të Botërorit.

/GazetaSinjaliSport/