image Sonte ndeshja Kosovë-Izrael, kapiteni Rrahmani luan titullar me Napolin ndaj Empolit

Futboll

Sonte ndeshja Kosovë-Izrael, kapiteni Rrahmani luan titullar me Napolin ndaj Empolit

news image

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Napolit dhe Empolit, e vlefshme për Serie A.

Nga minuta e parë për kampionin në fuqi të Italisë do të startojë edhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani.

Rrahmani nuk ishte pjesë e listës së Kosovës për ndeshjet e nëntorit, ndërsa nuk dihen arsyet e kësaj mungese.

Përndryshe, Kosova luan sonte me Izraelin në Prishtinë në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në Kampionatin Evropian.

May be an image of 1 person, playing football, playing American football and text that says "N FROM NAPOLI TOTHWORLD WORLD POWEREDBY FOOTBALL 2024 NAPOLI STARTING XI MERET1 DILORENZO 22 RRAHMANI 13 OSTIGARD 55 OLIVERA17 ANGUISSA 99 LOBOTKA 68 ELMAS7 POLITANO 21 SIMEONE 18 RASPADORI 81 EMPOLI SUBS ΕΑΣ GOLLINI, CONTINI, JUAN ESUS, MARIO RUI, ZANOLI, NATAN, GÁETANO, LINDSTROM, ZIELINSKI, CAJUSTE, KVARATSKHELIA SC ZERBIN. N"

/GazetaSinjaliSport/