image S'ka oferta tërheqëse, Marcelo afër pensionimit nga futbolli - Sinjali

S’ka oferta tërheqëse, Marcelo afër pensionimit nga futbolli

news image

Ish-kapiteni i Real Madridit, Marcelo, është një hap më afër pensionit pasi ofertat për të vazhduar karrierën e tij nuk janë mjaft tërheqëse për të.

Mbrojtësi i majtë brazilian luajti për klubin spanjoll për 15 vjet përpara se të largohej në fund të sezonit 2021-22 – pasi fitoi 25 tituj me Realin, më së shumti nga çdo lojtar me skuadrën.

Megjithatë, sipas një raporti nga Marca, 34-vjeçari nuk ka interes të shkojë në Katar ose MLS në Amerikë për fazën tjetër të karrierës së tij, pavarësisht ofertave të raportuara në tryezë.

Ekipet e tjera të lidhura më parë me një lëvizje për Marcelo përfshinin skuadrën e La Ligës Valladolid, skuadrën franceze Lyon, AC Milan të Italisë dhe Fenerbahce.

Kishte gjithashtu konsideratë që ai mund të kthehej në vendlindjen e tij Fluminense, ku luajti karrierën e tij të të rinjve përpara se të transferohej në Madrid.

Megjithatë, pa asnjë marrëveshje të rënë dakord, dhe asnjë nga ofertat që të apelojnë për gjendjen aktuale të Marcelos, duket se ai është më afër pensionit sesa të fillojë një aventurë të re pas Realit.

Në vend të kësaj, Marcelo ka qenë i fokusuar në rolin e tij si një sipërmarrës, me mbrojtësin e majtë pronar të klubit brazilian Azuriz dhe skuadrës portugeze të kategorisë së dytë Mafra.

Marcelo nuk ishte lojtari i vetëm, kontrata e të cilit skadoi në Bernabeu këtë verë, por Gareth Bale është transferuar në skuadrën e MLS-së, Los Angeles FC dhe Isco Alarcon është transferuar te rivalët e La Liga-s, Sevilla, që do të thotë se ai është i vetmi fund i lirë.

Mendohet se Marcelo mund t’i ofrohet një rol ambasadori me Real Madridin, ose të bëhet një përfaqësues institucional për klubin, nëse ai zgjedh të varë këpucët.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: