image Siria e mbështet Iranin pas sulmeve raketore - Sinjali

Siria e mbështet Iranin pas sulmeve raketore

news image

Ministria e Punëve të Jashtme e Sirisë, në një deklaratë të transmetuar në agjencinë e lajmeve SANA, ka thënë se e mbështesin Iranin duke e konsideruar mbrojtje, sulmin ndaj bazave të përbashkëta të SHBA-së në Irak.

Ata e fajësuan po ashtu SHBA-në për sulmin raketor.

Në këtë deklaratë sipas BBC thuhet se Siria e quan SHBA-në të pamatur dhe me mentalitet arrogantë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin