image Delegacioni rus: Jemi gati për bisedime me Ukrainën në Bjellorusi

Botë

Delegacioni rus: Jemi gati për bisedime me Ukrainën në Bjellorusi

news image

Delegacioni rus thuhet se ka mbërritur në Bjellorusi për bisedime me ukrainasit, u tha gazetarëve zëdhënësi presidencial Dmitry Peskov, sipas agjencisë ruse të lajmeve RIA Novosti.

Sipas tij, delegacioni përfshinte përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Jashtme, Ministrisë së Mbrojtjes dhe departamenteve të tjera, përfshirë administratën presidenciale.

“Delegacioni rus është gati për bisedime dhe ne tani jemi duke pritur për ukrainasit”, tha Peskov.

Ministria e Jashtme e Bjellorusisë tha se kishte përgatitur gjithçka të nevojshme për takimin dhe tani ishte e angazhuar në zgjidhjen e çështjeve të protokollit.

/GazetaSinjali/