image Kosova uron Izraelin për Ditën e Pavarësisë

Kosovë

Kosova uron Izraelin për Ditën e Pavarësisë

news image

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka uruar Izraelin në Ditën e Pavarësisë.

Në njoftimin e MPJD-së thuhet se mezi presin që të forcojnë partneritetin dhe bashkëpunimin mes Kosovës dhe Izraelit.

“Urime popullit të Izraelit me rastin e Ditës së Pavarësisë! Republika e Kosovës është e lumtur që ju ka partner dhe mik. Ne mezi presim të forcojmë partneritetin dhe bashkëpunimin tonë midis vendeve tona”.

/GazetaSinjali/