image Sigurohet medalja e katërt, Laura Fazliu kualifikohet në finale - Sinjali

Sigurohet medalja e katërt, Laura Fazliu kualifikohet në finale

news image

Laura Fazliu është kualifikuar në finale dhe ka siguruar medaljen e katërt për Kosovën në “Lojërat Mesdhetare”.

Xhudistja kosovare mundi algjerianen, Amina Belkadi, kat -63kg.

Në të njëjtën kohë, Akil Gjakova u përball o ashtu me algjerianin, Redouane Messaud, nga i cili u mund me shënim të artë.

Akili do të luftojë për të bronztën.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: