image Grand Slami i Parisit: Laura Fazliu ndalet në raundin e tretë

Sporte Luftarake

Grand Slami i Parisit: Laura Fazliu ndalet në raundin e tretë

news image

Laura Fazliu është eliminuar nga Grand Slami i xhudos që po mbahet në Paris.

Xhudistja kosovare u ndal në raundin e tretë në kategorinë deri në 63 kilogramë.

Ajo u mposht nga xhudistja nga Mongolia, Gankhaich Bold.

Në garë sot ende janë Akil Gjakova dhe Dardan Cena në kategorinë deri në 73 kilogramë.

/GazetaSinjaliSport/