image Si do të mbajë moti sot

Kosovë

Si do të mbajë moti sot

news image

Sot në vendin tonë moti pritet të jetë me vranësira paradite, ndërsa pasdite do të ketë reshje shiu dhe bore, shkruan Gazeta Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-13 gradë Celsius.

Moti për dy ditë 25-26.02.2022

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat ditën e shtune kryesisht në pjesën e dytë të ditës, parashihen të sjellin reshje shiu dhe bore në vise të larta por reshje parashihet të ketë edhe në viset mesatare dhe të ulëta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

/GazetaSinjali/