COVID-19

Të infektuar

1147

Të shëruar

874

Të vdekur

30

Futboll/ Shumë skuadra të interesuara për Sanchon, Reus i jep një këshillë anglezit

news image

Njëri nga futbollistët më të kërkuar në merkaton verore do të jetë fenomeni i Dortmund, Jadon Sancho.

Bashkëlojtari i tij tek Dortmund, Marco Reus i ka dhënë një këshillë anglezit se çka duhet të bëj në të ardhmen, transmeton Gazeta Sinjali.

‘Do ta këshilloja atë që të qëndroi në Dortmund për edhe një vit apo dy. Nga pamja ime, nuk ka asnjë vend më mirë e Dortmund për momentin’

‘Pastaj mund të largohet dhe ta ndërmarrë hapa më të mëdhenjë si një lojtar ende më i kompletuar.’, u shprehë Reus për ‘The Sun’.

Sancho deri më tani është i kërkuar nga shumë skuadra në Premier Ligë por edhe në La Liga./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: