image Shtyhet ndeshja mes KB Bashkimit dhe KB Pejës, kjo është arsyeja
[wp-story id="814678"]

Basketboll

Shtyhet ndeshja mes KB Bashkimit dhe KB Pejës, kjo është arsyeja

news image

Derbi i dukagjinit mes KB Bashkimit dhe KB Pejës nuk do të zhvillohet.

Dueli i cili i përkiste xhiros së 20-të nuk do të zhvillohet në ditën e sotme, i cili ishte i paraparë të niste nga ora 17:00.

Kjo pasi palestra “13 Qershori” nuk i përmbush kushtet për t’u zhvilluar ndeshja, për shkak të ftohtit.

Si rrjedhojë e kësaj, dy klubet kanë refuzuar të luajnë për shkak të temperaturave të ulëta, dhe ndonëse u paraqitën në parket duke bërë nxemjet, në fund skuadrat vendosën që të mos duelojnë.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi nga Federata e Basketbollit e Kosovës.

/GazetaSinjaliSport/