image 'Shqiponjat' e futbollit urojnë Pavarësinë e Kosovës: Moment historik dhe krenar për të gjithë

Futboll

‘Shqiponjat’ e futbollit urojnë Pavarësinë e Kosovës: Moment historik dhe krenar për të gjithë

news image

Dy futbollistët me prejardhje shqiptare të cilët prekën sukseset e mëdha në stadiumet më të famshme të futbollit në botë, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri kanë uruar 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Xhaka në urimin e tij tha se shpallja e pavarësisë është një moment historik dhe krenar për të gjithë qytetarët e Kosovës.

I njëjti shpresoi që në këtë vit të mbizotërojë paqja, progresi, përparimi dhe integrimi i Kosovës në arenën ndërkombëtare.

/GazetaSinjali/