image Shqipëria destinacion i turistëve të huaj, mbi 500 turistë amerikanë mbërrijnë në portin e Durrësit

Shqipëri

Shqipëria destinacion i turistëve të huaj, mbi 500 turistë amerikanë mbërrijnë në portin e Durrësit

news image

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka njoftuar se sot kanë mbërritur mbi 500 turist në portin e Durrësit, që janë kryesisht nga Amerika, përcjell Sinjali.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Kryeministri Rama ka njoftuar se ka një rritje të turistëve që e vizitojnë Shqipërinë nga vendet e largëta dhe tregon qartë për interesimin e tyre për Shqipërinë.

Ai ka treguar sa shumë hotele në Shqipëri janë ende të rezervuara nga turistët edhe pse sezoni veror ka mbaruar.

/GazetaSinjali/