COVID-19

Të infektuar

10247

Të shëruar

5944

Të vdekur

327

Video/ Shpërthim i fuqishëm në një lokal në Tiranë

news image

Një sasi tritoli ka shpërthyer në ambientet e jashtme të një lokali pranë Kopshtit Botanik në Tiranë, ku fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz. Shpërthimi është regjistruar në orën 23:55 në rrugën “Shyqyri Brari” në lokalin në pronësi të Muhamet Hoxhes.

Sasia e eksplozivit është vendosur në pjesën e jashtme të lokalit dhe gjatë shpërthimit ka sjellë vetëm dëme materiale dhe fatmirësisht jo në njërës. Në kohën e shpërthimit, lokali ka qënë i mbyllur dhe nuk ndodhej asnjë person.

Forca të shumta policie kanë shkuar në vendin e ngjarjes, ku kanë filluar të mbledhin prova materialet dhe kanë marë në pyetje pronarin e lokalit. Policia ka sekuestruar disa pamje filmike me shpresën se gjatë analizimit të tyre, mund të identifikojnë autorin e këtij krimi. Hetimet lidhur me këtë ngjarje vijojnë nga policia dhe prokuroria e Tiranës, ku pritet të zbardhen dhe motivet kryesore të këtij krimi.

Dyshimet janë se ngjarja mund të lidhet me djalin e pronarit të lokalit i cili ndodhet jashtë Shqipërisë.

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë, tritol lokalit pranë Kopshtit Botanik- Për lajme të tjera klikoni në www.shqiptarja.com

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë, tritol lokalit pranë Kopshtit Botanik- Për lajme të tjera klikoni në www.shqiptarja.com

Gepostet von Shqiptarja.com am Freitag, 6. Dezember 2019

Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: