image Shkarkohet drejtori i përgjithshëm i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati - Sinjali

Shkarkohet drejtori i përgjithshëm i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati

news image

Në Radio Televizionin e Kosovës është mbajtur një mbledhje e bordit.

Drejtori i përgjithshëm i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati është shkarkuar nga posti i drejtorit.

Lajmin për shkarkimin nga ky post e ka bërë ai vet me një njoftim përmes faqes së tij në Facebook.

“Njoftimin për shkarkim e morra në shtëpi, ku jam prej disa ditësh në izolim si rezultat i infektimit me Covid. Perveq tjerash une as nuk jam njoftuar per ndonje procedure te shkarkimit dhe as nuk ka pasur ne rend te dites pike per shkarkimin tim”, ka shkruar Kastrati.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin