image Kurti reagon pas sulmit ndaj gazetarëve në Leposaviq: Të papranueshme dhe duhet të dënohen nga të gjitha palët

Politikë

Kurti reagon pas sulmit ndaj gazetarëve në Leposaviq: Të papranueshme dhe duhet të dënohen nga të gjitha palët

news image

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit brutal të gazetërve dhe kameramanëve ndaj protestuesve serbë në Leposaviq.

Kurti në Twitter ka publikuar videon e momentit të rrahjes së gazetarit të RTK-së, i cili e ka dënuar ashpër këtë akt.

Sipas Kurtit, sulmet fizike ndaj atyre që raportojnë nga terreni janë absolutisht të papranueshme dhe duhet të dënohen nga të gjitha palët.

/GazetaSinjali/