image Shitja e Casadeit, Interi po përgatit lëvizjen për mbrojtësin e Bundesligas - Sinjali

Shitja e Casadeit, Interi po përgatit lëvizjen për mbrojtësin e Bundesligas

news image

Inter thuhet se po përgatitet të bëjë një lëvizje konkrete për mbrojtësin e Borussia Dortmundit, Manuel Akanji, tani që ata kanë rënë dakord për marrëveshjen e Cesare Casadei me Chelsean.

Nerazzurrët janë të vendosur të shesin sulmuesin e talentuar italian tek Chelsea për rreth 15 milionë euro plus 5 milionë euro shtesë, një marrëveshje vendimtare për klubin teksa punojnë për të kapërcyer shqetësimet e tyre financiare. Inter gjithashtu shiti Andrea Pinamonti te Sassuolo për rreth 20 milionë euro, duke i ndihmuar ata të shmangin humbjen e ndonjë ylli të ekipit të parë.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, pasi Interi të ketë finalizuar shitjen e Casadeit te Chelsea, ata do të kërkojnë të bëjnë një lëvizje serioze për Akanji, të etur për të përforcuar mbrojtjen e Simone Inzaghit. Megjithatë, klubi do të duhet të presë dritën jeshile nga presidenti Steven Zhang përpara se të ndjekë qendërmbrojtësin zviceran.

Kontrata aktuale e 27-vjeçarit skadon me Borussia Dortmund vitin e ardhshëm dhe ai mund të shitet këtë muaj në mënyrë që të paratë para një transferimi të mundshëm të lirë verën e ardhshme.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: