image Shifra të çmendura, më shumë se gjysma e planetit pritet ta ndjekin Kupën e Botës

Futboll

Shifra të çmendura, më shumë se gjysma e planetit pritet ta ndjekin Kupën e Botës

news image

Fillimi i Kupës së Botës FIFA 2022 është vetëm 1 ditë larg dhe ka shumë emocione për turneun në Katar.

Pritet të jetë një spektakël i vërtetë, me këtë kompeticion që fillon me nesër me 20 nëntor dhe përfundon me 18 dhjetor.

Më shumë se gjysma e planetit pritet ta shohin garën (parashikimet thonë 5 miliardë), shifra këto jashtëzakonisht të mëdha, madje mund të thuhet që pritet të vendosen edhe rekorde që nuk janë parë më herët.

Kujtojmë që Katari do të jetë shteti më i vogël në histori të Kupës së Botës që do të organizojë një kompeticion të tillë.

/GazetaSinjali/