image Kupa e Botës, Angli-ShBA: Ndeshja ishte aq “e bukur” sa gratë e lojtarëve britanikë “i zuri” gjumi

Futboll

Kupa e Botës, Angli-ShBA: Ndeshja ishte aq “e bukur” sa gratë e lojtarëve britanikë “i zuri” gjumi

news image

Mbrëmjen e djeshme u luajt ndeshja mes Anglisë dhe SHBA-së, e vlefshme për grupet e Kupës së Botës e cila përfundoi me rezultatin 0-0.

Gjysmën e historisë e tregon vetë rezultati, por edhe performanca e dobët e kombëtares së “Tre Luanëve” të cilët rrezikuan shumë ta humbisnin këtë sfidë.

ShBA ishte tepër aktive dhe e rrezikshme, ndërsa nga ana tjetër Anglia nuk krijoi pothuajse asnjë rast të rrezikshëm.

Kamerat kanë kapur disa momente nga shkallët e stadiumit, ku duken qartë partneret e lojtarëve të Anglisë të cilat nga mërzia e tepërt dhe mungesa e dëshirës për të parë këtë sfidë të mërzitshme, filluan të hapnin gojën, gati për gjumë.

Pamjet janë bërë menjëherë virale në rrjetet sociale dhe kanë marrë shumë komente të ndryshme.

image 436
image 436
image 437
image 437
image 438
image 438